Ronson pozyskał 72,6 mln zł


Ronson rozważa inwestycja w 2010 roku w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie 7 nowych inwestycji mieszkaniowych. korporacja pozyskała z emisji nowych akcji 72,6 mln zł - podał Ronson w piątkowym komunikacie prasowym.

Erbud zawarł kontrakt na budowę siedlisko handlowo-usługowego "Turzyn" w Szczecinie. walor kontraktu to 39,8 mln zł netto. dość powszechnie firmy leasingowe przy zawieraniu umów, w szczególności gdy ich przedmiotem są samochody, refakturują na leasingobiorcę koszty ubezpieczenia związane z przedmiotem leasingu. W tej sytuacji pojawia się problem, czy ubezpieczenie to opodatkować należy stawką właściwą dla usługi ubezpieczeniowej, czy też dla umowy leasingu. Od miesiąca na to wszyscy czekali, ale zdarzyło się wówczas w pierwszy dzień tygodnia rano. Euro na rynku międzybankowym spadło przed 10.00 wcześnie rano poniżej 4 złotych. w dalszym ciągu natomiast złocisty się osłabił i poprzednio 10.30 euro raz jeszcze kosztowało 4,003 zł. Od tego czasu złoty zaczął natomiast nieco słabnąć.Zmieniają się zwyczaje zakupowe Polaków - wynika z badań Pentora, cytowanych przez "Dziennik Gazetę Prawną". złoty w poniedziałek umocnił się do głównych walut. aczkolwiek umiarkowana moc tego umocnienia sugeruje, że giełda w dalszym ciągu obawia się jego dalszego osłabienia. O godzinie 18:48 za dolara wypada było zapłacić 2,9865 zł, a za euro 4,0915 zł, poniżej godnie 3,0091 zł i 4,1007 zł w piątek pod basta dnia. Polpharma w końcu grudnia 2009 roku złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie części majątku Biotonu - poinformował UOKiK na swojej stronie internetowej.

Rok 2010 będzie kolejnym trudnym rokiem dla Bułgarów. Według prognoz rządowych ekonomistów bułgarska gospodarka skurczy się o o tyle o ile 2 proc. w skali rocznej, a bezrobocie wzrośnie o co najmniej 5 proc., do 14-15 proc.

Od wtorku społem z początkiem nowego roku obrachunkowego, w Wielkiej Brytanii weszła w życie nowa 50-procentowa przelicznik podatku PIT. Takiej stawki można wprawdzie uniknąć np. przez wspomaganie brytyjskiego przemysłu filmowego - przypominają massmedia z Wysp. Prezydent USA Barack Obama wyraził wczoraj zadowolenie z przełomu w pracach legislacyjnych nad reformą systemu regulacji finansowych.Tego dnia na rozpoczęcie w Senacie formalnej debaty nad projektem ustawy zgodzili się Republikanie, którzy dotąd ją blokowali.

jedenasta muza puls rezygnuje z kontynuacji rozmów z Platformą Mediową Point Group w sprawie zakupu udziałów w stacji. TV puls prowadzi zaawansowane negocjacje z innymi podmiotami. Rosną kontrakty na europejskie indeksy w reakcji na decyzję krajów grupy G20 o utrzymaniu działań stymulujących gospodarki. Inwestorzy reagują również na informację, że Axa SA i AMP Ltd. zaoferowały przejęcie Axa Asia Pacific Holdings Ltd. - podają maklerzy. Poniedziałkowa posiedzenie przyniosła wyraźne zwyżki głównych indeksów. naprawa błędu notowań odbywała się jakkolwiek przy niskiej aktywności handlujących, a WIG20 wciąż zachowuje się słabiej od zachodnich odpowiedników, uważają analitycy. Za to akcje PZU wyznaczają nowe szczyty.Prezes Grupy PKP Andrzej Wach jest przekonany, że prędzej czy później na pewnie dojdzie do porozumienia między zarządami spółek Grupy i samorządowego PKP Przewozy Regionalne w sprawie jej zadłużenia. Na razie żadna ze stron nie przedstawiła planu ich spłaty - powiedział w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami. Pacjenci z zagranicy chętniej leczą się w Polsce. populacja innych krajów UE skorzystali w 2009 roku z usług naszej publicznej służby zdrowia 93 tys. razy. Nasze szpitale ciągle jakkolwiek nie wykorzystują większego zainteresowania cudzoziemców i zamiast na nich zarabiać, notorycznie odprawiają chętnych z kwitkiem - pisze "Rzeczpospolita". niemal 11 mln Amerykanów jest dziś winnych bankom więcej, niż wynosi walor domów, na które wzięli długoletnie kredyty. Wyburzane są całe porzucone dzielnice. Ceny się załamały. Najtańsze domy wolno kupić chociażby za dolara - pisze "Rzeczpospolita".

W piątek na GPW możliwe są wzrosty, pęd w nocy dały indeksy Wall Street


Piątkowa sesja na warszawskiej giełdzie powinna upłynąć pod znakiem wzrostów cen akcji, po tym jak w środę i czwartek giełda korygował. To naturalna reperkusje na wczorajszą zwyżkę na Wall Street.

Cena kukurydzy nieco spadła


koszt kukurydzy nieznacznie spadła po tym, jak amerykański Departament Rolnictwa w swoim raporcie podniósł prognozy dla tegorocznych zbiorów i wynosi obecnie 3,2620 dolarów za buszel.

Złoty traci na wartości do dolara i euro


Piątkowe przedpołudnie przynosi osłabienie złotego. O godzinie 11-tej tok USD/PLN testował stan 2,8939 zł, rosnąc o 3,2 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Kurs EUR/PLN po wzroście o 2,8 gr testował jednak ilość 4,2638 zł.

Fed obawia się zawirowań


- system ekonomiczny Stanów Zjednoczonych znajduje się w tej chwili w fazie wczesnego ożywienia - - powiedział w środę Dennis Lockhart, prezydent Banku Rezerw Federalnych w Atlancie.

Kredyt żakowski na starych zasadach


W tym roku nie będzie korzystnych dla studentów zmian w systemie tzw. kredytów studenckich. ministerstwo Nauki dalej nie ma gotowego projektu rozporządzenia w tej sprawie.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum

bilety autokarowe http://biletyautokarowenet.pl/

hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia