Polki z holenderskiej plantacji wrócą do kraju


coraz dziś Polki, którym holenderski siewnik odmówił wypłaty wynagrodzeń, będą mogły wrócić do kraju - poinformował konsul RP w Hadze Leszek Rowicki. Kobiety mają również otrzymać pieniądze należne im za pracę.

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych opowiedziała się w środę za przyjęciem projektu ustawy budżetowej na 2010 rok. Zarekomendowała Sejmowi 35 poprawek (ze 108 zgłoszonych), opracowanych głównie dzięki posłów PO. Zmniejszają one przyszłoroczne wydatki prezydenta, NIK, RPO, KRRiTV natomiast IPN, a także samorządów. Prezydencki członek rządu Mariusz Handzlik powiedział, że z powodów rodzinnych prezydent Lech Kaczyński nie uda się we wtorek do Budapesztu. Przesunięto też termin wizyty w Warszawie prezydenta Serbii Borisa Tadicia. Ujawnione przez TVN zdjęcia agenta Tomasza i przypowieść Weroniki Marczuk-Pazury o kulisach działania funkcjonariusza CBA podgrzały dyskusję na jego temat. - Doceniam Tomka, coś w nim jest. przypuszczalnie co więcej idzie mu lepiej w jego robocie niż Kalibabce - mówił w "Kropce nad i" Konstanty Miodowicz. Zastrzeżenia ma niemniej jednak do samej instytucji CBA, która kreuje przestępstwa. - To jest niedopuszczalne - przyznaje.Resort obrony narodowej nie przedłużył umowy najmu lokalu zawartej z generałem Wojciechem Jaruzelskim. Chodzi o pomieszczenia w wojskowym budynku, gdzie były prezydent prowadzi swoje biuro. ówczesny minister obrony Juan Manuel Santos wygrał w niedzielę drugą turę wyborów prezydenckich w Kolumbii odnosząc zdecydowane zwycięstwo nad Antanasem Mockusem. Pierwsza tropikalna ulewa, która spadła w nocy ze środy na czwartek w Port-au-Prince, wyprzedzając o 8 tygodni porę deszczową, wywołała panikę między dziesiątek tysięcy bezdomnych Haitańczyków.

Od Nowego Roku posiadanie niewielkich ilości narkotyków nie będzie w Czechach karane. Czeski rząd opublikował "limity bezkarności" dla konkretnych narkotyków.

czas przyszły najważniejszych państwowych instytucji jest teraz w rękach marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Kto pokieruje NBP natomiast IPN? I co z KRRiT? Rozstrzygnięć nie powinno się się spodziewać nadto szybko, bo platforma nie chce bawić decyzji kadrowych poprzednio wyborami prezydenckimi. "Nasz Dziennik": Pomysł zaproszenia Wojciecha Jaruzelskiego na pokład prezydenckiego samolotu lecącego do Moskwy na majowe uroczystości 65. rocznicy zwycięstwa nad Niemcami, w ocenie kombatantów leży w sprzeczności z dotychczasową polityką Lecha Kaczyńskiego - pisze gazeta.

dzisiaj SLD wybierze swojego kandydata do wyścigu o fotel prezydencki. Na partyjnej giełdzie nazwisk najczęściej pojawiają się głosy wskazujące na Ryszarda Kalisza i marka Siwca. SLD jest trzecią z czterech partii obecnych w parlamencie, która będzie miała kandydata do czerwcowych wyborów. Ostatnia z nich - prawo i sprawiedliwość - swojego kandydata będzie selekcjonować w sobotę. Z Łodzi spodziewany znakomite wiedza dla fanów siatkówki. W kasach raz jeszcze pojawiły się bilety na sobotnio-niedzielny koniec Ligi Mistrzów. To efekt przełożenia turnieju z powodu katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Pięciu mężczyzn, oskarżonych o formowanie zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku, w tym domniemany "mózg" tego spisku Chalid Szejk Mohammed, stanie przed sądem w Nowym Jorku - poinformował przedstawiciel administracji USA.Wyniki audytu, zleconego dzięki władze Platformy po słabych frekwencyjnie prawyborach, są już na biurku Grzegorza Schetyny. To na te dane sekretarz generalny czekał, by zacząć wietrzenie struktur partii. Ale wietrzenia nie będzie. – Do tematu wrócimy być może pod koniec roku – przyznają dzisiaj szefowie regionów partii. – realizacja tamtych zapowiedzi byłaby teraz zbyt ryzykowna – komentuje politolog Bohdan Szklarski. "Rzeczpospolita": Kompetencje Straży Ochrony Kolei członek rządu spraw wewnętrznych i administracji chce przekazać policji - informuje gazeta. Piątkowy bilans na polskich drogach to 100 wypadków, 15 ofiar i 113 rannych. Według policji było spokojniej niż w ubiegłym roku, niemniej jednak funkcjonariusze apelują o zwolnienie nogi z gazu, skoro w sobotę i niedzielę przypadkiem być tłoczno, zwłaszcza w okolicach cmentarzy.

Nowela o IPN podpisana. "Społeczeństwo oceni tę decyzję"


Nie znalazłem żadnego powodu, dla których powinniśmy się obawiać niekonstytucyjności tej nowelizacji - powiedział marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, uzasadniając swoją decyzję o podpisaniu nowej ustawy o Instytucie. PiS i współpracownicy Lecha Kaczyńskiego przekonywali, że powinien uszanować wolę zmarłego prezydenta i zaskarżyć prawo do Trybunału Konstytucyjnego.

Kulisy słynnej konferencji z Marriotem w roli głównej


B. prokurator własny Dariusz Barski oświadczył w piątek nim sądem, że bierze odpowiedzialność za multimedialną konferencję prokuratury z 2007 r., gdy ujawniono podsłuchy rozmów Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla. Dodał, że to prokurator Jerzy Engelking dokonał wyboru materiałów, które zostały wtedy zaprezentowane.

"Bezpieczeństwo pasażerów jest ważniejsze, niż wątpliwości dotyczące prywatności"


Władze Holandii zapowiadają wprowadzenie wkrótce do standardowej kontroli pasażerów na lotniskach skanerów ciała. Urządzenia takie "rozbierają" na ekranie prześwietlanego człowieka, wykrywając, co ma na i w ciele.

Ashton w Polsce. Trzy lanie


Cathrine Ashton, przełożona unijnej dyplomacji, w ciągu najbliższych kilku miesięcy trzykroć odwiedzi Polskę. 12 kwietnia, 24 maja tudzież pierwsza zasada lipca - to daty przyjazdu unijnej gracz polityczny nad Wisłę.

Cimoszewicz na prezydenta? Tusk się nie zgodził


uprzedni prezes rady ministrów Włodzimierz Cimoszewicz nie wszedł do obecnego rządu, bo Donald Tusk nie zgodził się, by kandydował na prezydenta - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej".

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum

bilety autokarowe http://biletyautokarowenet.pl/

hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia