Kamień "z Księżyca" zwykłym szmelcem


Od ponad 20 lat w ewidencji zbiorów holenderskiego muzeum narodowego figurował jako autentyczna skała z Księżyca. w tym momencie okazało się, że to stereotypowy bryła skamieniałego drewna...

Stary Kontynent wschodnia i w części środkowa jest pod wpływem wyżu znad Białorusi. Na pozostałym obszarze dominują niże z frontami atmosferycznymi. Wschodnia punkt programu kraju pozostanie w zasięgu wyżu z centrum nad Białorusią, nad zachodnią w ciągu dnia przystawiać się będzie zatoka związana z niżem znad Anglii. Pozostaniemy w chłodnym arktycznym powietrzu, ale wręcz nad krańce zachodnie zacznie napływać cokolwiek cieplejsze powietrze polarno-morskie - informuje IMiGW. Separatystyczna republika gruzińska - Abchazja - zagroziła, że zniszczy gruzińskie statki, które naruszyły jej wody terytorialne - podała w środę przedstawicielstwo Interfax. wedle wiceszefa PiS Adama Lipińskiego jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy negocjacje spotkania Radosława Sikorskiego z Alaksandrem Łukaszenką pomogą polskiej mniejszości na Białorusi. Dotychczasowa praktyka na to nie wskazuje - ocenił.Hellada zapowiada emisję 10-letnich obligacji i chce, by związek Europejska pomogła jej zredukować koszty pożyczania pieniędzy na rynku. Ateny wybrały już 5 banków, które przeprowadzą drugą w tym roku emisję obligacji - są wśród nich HSBC i Barclays Capital. Głosuje cała Polska, a razem z nią politycy - wśród nich kandydaci na prezydenta. W Warszawie swój wotum oddał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Towarzyszyła mu bratanica Marta z mężem i córeczkami. Z żoną i córeczkami oddać wotum przybył Grzegorz Napieralski. w krótkim czasie w przyszłości przy urnie z żoną pojawił się też Bronisław Komorowski. Jedna niefortunna wypowiedź o rasistowskim wydźwięku może zrównać z ziemią w Stanach Zjednoczonych karierę polityczną. Okazuje się jednak, że nie dla każdego taka wypowiedź okazuje się końcem.

Proponuję prezydenturę skromniejszą, z mniejszą kancelarią, która się skupi na tym, co prezydent rzeczywiście powinien robić, inaczej reprezentowaniu kraju pod zagranicy - powiedział w piątek we Wrocławiu szef MSZ Radosław Sikorski, kandydat PO w prawyborach.

Rumuński agresor Fiorentiny Adrian Mutu drugi raz narozrabiał. 31-letni zawodnik zażywał sibutraminę - karalny lek odchudzający, który wykryto w jego organizmie po ligowym meczu z Bari. Trzech młodych mężczyzn podejrzanych o dewastację pomnika upamiętniającego żołnierzy II wojny światowej w Oleśnicy zatrzymali dolnośląscy policjanci. Grozi im do trzech lat więzienia.

Do co najmniej 69 ludzi wzrosła dziś ilość śmiertelnych ofiar poniedziałkowej katastrofy w Sajańsko-Szuszeńskej Elektrowni Wodnej na rosyjskiej południowej Syberii. We wtorek stopień na nowo będzie w komplecie - zapowiada ustępujący reprezentant rządu Paweł Graś. Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że Jerzy Miller, wojewoda małopolski, typowany na pozycja po Grzegorzu Schetynie, dzisiaj lub dzień jutrzejszy ma się spotkać z szefem rządu. Fala kulminacyjna na Odrze "wchodzi" do Wrocławia i w najbliższych godzinach będzie płynąć przy użyciu miasto. - Wiemy, że woda nie przeleje się z wykorzystaniem wały. Mamy stuprocentową pewność - uspokajał na antenie w TVN24 prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. I dodał: - Dziękuję za to, że w takiej chwili jesteśmy wszyscy razem.szef rządu Donald Tusk, który odwiedził urażony powodzią powiat kozienicki, powiedział, że w związku z powodzią, Rzeczpospolita Polska może liczyć na pomocnik finansową z UE. Jak mówił, chyba że straty powodziowe będą do 3 mld euro, to lokalny brzeg może obliczać na 100 mln euro pomocy. Japończyk, jaki w charakterze jedyny uzyskał oficjalne potwierdzenie, że przeżył wybuchy bomb atomowych podobnie jak w Hiroszimie jak i w Nagasaki zmarł w poniedziałek w wieku 93 lat - podał burmistrz Nagasaki w informacji zamieszczonej na stronach internetowych miasta. drogi rzecz ważna dla każdego kraju i każdego rządu. Dla premiera Włoch Silvio Berlusconiego szczerze nowej autostrady jest choć tak ważne, że dla przecięcia wstęgi postanowił ofiarować swój polski proces.

Nie odtajnią zeznań w sprawie Polańskiego?


Odtajnienie zeznań prokuratura prowadzącego badanie w sprawie Polańskiego miało wesprzeć w powstrzymaniu ekstradycji reżysera do Stanów Zjednoczonych. W czwartek prokuratura w Los Angeles sprzeciwiła się prośbie, określając ją jako obliczoną wyłącznie na odwleczenie finału sprawy.

Watykan: Mszał na iPada


makaroniarski przedstawiciel kleru Paolo Padrini stworzył aplikację na iPada, która umożliwia celebrowanie mszy zastępując schematyczny mszał w formie książki.

"Isis transeksualistką". "Wprost" musi poprosić o przebaczenie


Dziennikarz muzyczny Robert Leszczyński i tygodnik "Wprost" mają poprosić o przebaczenie piosenkarkę Isis Gee i zrewanżować się jej 100 tys. zł za podanie plotki, jakoby zmieniła płeć z męskiej na żeńską. Taki werdykt wydał w czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie, uwzględniając pozew wokalistki.

jutro Barroso przesłucha polskiego kandydata


krajowy aspirant na komisarza UE, eurodeputowany PO Janusz Lewandowski zostanie w czwartek przyjęty za pośrednictwem szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso - informują źródła w KE.

Massa będzie faworytem


Po wypadku Felipe Massy z ubiegłego sezonu nie ma widać ani śladu. Brazylijczyk po raz dodatkowy był najszybszy - chociaż podczas przedpołudniowej sesji środowych testów na torze w hiszpańskim Jerez. jeszcze lepsze czasy padały po południu - Sebastian Vettel z Red Bulla wykręcił maksymalny czas dnia - 1.22,593. Robert Kubica nie startował.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum

bilety autokarowe http://biletyautokarowenet.pl/

hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia